Auto w handlu

 • Mieszkańcy Los Angeles i Long Beach będą mieli niedługo okazję oswoić się z widokiem zaskakująco cichej ciężarówki. 23 października rozpocznie się długofalowy test prototypowego samochodu ciężarowego Toyoty napędzanego wodorowymi ogniwami paliwowymi. Czytaj więcej »

 • Na tle Europy liczba zarejestrowanych w Polsce elektryków i samochodów hybrydowych typu plug-in wciąż jest niewielka. Jednak z roku na rok dynamicznie rośnie. Z badań wynika, że 12 proc. Polaków planuje taki zakup w najbliższym czasie, a blisko 30 proc. wciąż go rozważa. Dla tej grupy największą zachętą byłyby zapowiadane przez rząd dofinansowania i ulgi podatkowe przy... Czytaj więcej »

 • W ciągu ostatniego miesiąca notowania ropy naftowej na światowych rynkach poszły w górę o kilka procent. Niedługo mogą to odczuć polscy kierowcy. Zdaniem analityków e-petrol.pl ceny benzyny i diesla będą w kolejnych tygodniach rosnąć, ale utrzymają się na poziomie akceptowalnym dla kierowców. Przekroczenia bariery 5 zł za litr 95 nie muszą się na razie obawiać. Czytaj więcej »

 • Nowy Peugeot Expert Furgon

  Środa, 11 października 2017

  Auto dla profesjonalisty? Z pewnością nowy Peugeot Expert Furgon spełni wysoko postawione wymagania niejednego eksperta. Czytaj więcej »

 • Rekordowa sprzedaż SUV-ów w Europie

  Środa, 11 października 2017

  Szwedzki koncern motoryzacyjny Volvo umacnia swoją pozycję w segmencie SUV-ów, które już od kilku lat notują rekordowe wyniki sprzedaży. Marka wprowadziła właśnie na rynek nowy model premium XC40. Mały, miejski SUV został naszpikowany innowacjami i ma być jednym z najlepiej wyposażonych w swojej klasie. W kilka dni po premierze koncern ma już ponad 200 zamówień i liczy na... Czytaj więcej »

 • Biznes wybiera klasę premium

  Czwartek, 05 października 2017

  Czasy białego lakieru i szyb otwieranych jedynie siłą mięśni minęły. Firmy coraz chętniej sięgają po lepiej wyposażone auta cenionych producentów. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również segment premium. Jak pokazują dane PZPM, klienci biznesowi stanowią aż 88% nabywców aut tej klasy. Przekłada się to na wyjątkowo duże wzrosty w tym segmencie – w pierwszej... Czytaj więcej »

 • Volvo wprowadza na rynek samochody ciężarowe odznaczające się od 20 do 100 procent mniejszą emisją CO2. Dzięki skupieniu się na rozwoju nowej, energooszczędnej technologii w zakresie napędu pojazdów gazowych, Volvo Trucks jest w stanie wydatnie ograniczyć oddziaływanie na klimat w segmencie transportu regionalnego i długodystansowego. Czytaj więcej »

 • Pieczywo z piekarni, części zamienne dla rzemieślnika, przesyłki ze sklepu internetowego czy żwir na plac budowy: transport to bardzo zróżnicowana branża, wymagająca fachowej wiedzy i znajomości jej specyfiki. Udane trio lekkich samochodów użytkowych marki Opel — Combo, Vivaro i Movano — oferuje ładowność od 800 do ponad 2000 kilogramów i przestrzeń ładunkową o kubaturze... Czytaj więcej »

 • Toyota C-HR samochodem roku według Parkers

  Czwartek, 28 września 2017

  Parkers, brytyjski portal udzielający porad w zakresie kupowania, posiadania i sprzedawania samochodów, ogłosił Toyotę C-HR Nowym Samochodem Roku. Auto wygrało również w kategorii Mały Samochód Rodzinny. Wyniki odwzorowują preferencje 2,9 miliona użytkowników portalu. Sędziowie docenili samochód za „ekscytującą jazdę, futurystyczny, lecz praktyczny wygląd, ekonomiczne... Czytaj więcej »

 • Odpowiednie opony to jeden z najprostszych sposób na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze Czytaj więcej »

 • Lexus marką numer 1 wśród aut używanych

  Poniedziałek, 25 września 2017

  Marka Lexus zajęła pierwsze miejsce pod względem niezawodności samochodów używanych w corocznym rankingu Driver Power brytyjskiego magazynu Auto Express. W pierwszej dziesiątce zestawienia znalazły się aż trzy modele japońskiego producenta aut luksusowych. Czytaj więcej »

 • Coraz większa popularność ekologicznych pojazdów sprawia, że producenci samochodów łączą siły w pracy nad ich rozwojem. Toyota i Mazda zapowiadają stworzenie pojazdów elektrycznych o zaawansowanej koncepcji łączności. W 2020 roku w wyniku tej współpracy mają powstać akumulatory nowej generacji, o szybszym czasie ładowania i zdolne do pokonywania większych dystansów. W... Czytaj więcej »

 • Blisko 65% osób, które zdecydowały się na wymianę oprogramowania w ramach tak zwanej akcji naprawczej Dieselgate twierdzi, że ich samochody zachowują się gorzej niż przed naprawą - wynika z badań, które przeprowadziło Stowarzyszenie Osób Poszkodowanych przez Spółki Grupy Volkswagen AG StopVW. Sprawa jest poważna, chodzi między innymi o bezpieczeństwo uczestników ruchu... Czytaj więcej »

 • Lekka konstrukcja, bardzo oszczędny napęd oraz wyznaczająca trendy łączność cyfrowa i systemy wspomagające kierowcę — oto atuty Opla Astry zaprezentowanego na Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie w 2015 roku, które przekonały do niego już ponad pół miliona klientów w całej Europie. Wieloletni bestseller zajmuje obecnie drugie miejsce wśród najchętniej kupowanych... Czytaj więcej »

 • Luksusowe SUV-y 4x4

  Środa, 20 września 2017

  Jak pokazują dane przedstawione przez PZPM, w pierwszym półroczu 2017 roku sektor małych i średnich SUV-ów odnotował wzrost na poziomie 29%, natomiast aut klasy premium zarejestrowano o 26,8% więcej, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Niezwykle istotny wpływ na te wyniki mają klienci biznesowi. Stanowią oni 62% nabywców małych i średnich SUV-ów i aż 88% odbiorców aut... Czytaj więcej »

 • Firmy wymieniają flotę co 3-5 lat, więc stanowią bardzo ważny segment dla branży motoryzacyjnej. Tylko w I półroczu 2017 roku przedsiębiorstwa kupiły w Polsce ponad 167 tys. nowych samochodów osobowych, czyli 67 proc. wszystkich sprzedanych nowych pojazdów. Zakupy flotowe napędzają także rynek wynajmu długoterminowego, ponieważ co piąte auto służbowe jest w ten sposób... Czytaj więcej »

 • Ekipa programu auto mobil emitowanego w telewizji VOX chciała przekonać się, do czego zdolny jest mistrz elektrycznego zasięgu Opel Ampera‑e i czy zdoła przejechać trasę między najbardziej wysuniętymi na wschód i na zachód miastami Niemiec na jednym ładowaniu. Trasa z Görlitz do Akwizgranu liczyła 750 kilometrów. Przy oficjalnie potwierdzonym zasięgu 520 kilometrów,... Czytaj więcej »

 • Czas na trzeciego bliźniaka. Do zapowiadanych niedawno nowych osobowych odmian Opla Vivaro, czyli Tourer i Kombi Elegance, dołączy wkrótce trzecia: wielofunkcyjny kempingowo-rekreacyjny van Vivaro Life debiutujący podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie (IAA). Wszystkie trzy nowości mają następujące cechy wspólne: pierwszorzędne wyposażenie i komfort porównywalny z... Czytaj więcej »

 • W ubiegłym roku sprzedaż aut z napędem elektrycznym i hybrydowym typu plug-in wzrosła w Polsce o 65 proc. Szereg korzyści powoduje, że coraz więcej kierowców przesiada się do samochodów z niskoemisyjnym napędem. Przykład innych państw pokazuje, że rozwój tego rynku w Polsce wymaga rządowego wsparcia i zachęt dla potencjalnych nabywców. Niektórzy producenci wprowadzają... Czytaj więcej »

 • Wiodąca amerykańska organizacja konsumencka Consumer Reports ogłosiła ranking najoszczędniejszych samochodów wykorzystujących silnik spalinowy. W pierwszej dziesiątce znalazły się wyłącznie auta hybrydowe 6 marek. Najwięcej modeli wprowadziła do top 10 Toyota, a Prius już tradycyjnie znalazł się na pierwszym miejscu. Czytaj więcej »

 • Do 2024 roku krajowy system poboru opłat ma obejmować sześć tysięcy kilometrów dróg w Polsce. Dziś jest w nim nieco ponad połowa. Przy rozbudowie viaTOLL operatora systemu będzie wspierać KGHM ZANAM. Współpraca ma objąć m.in. budowę bramownic, których obecnie jest blisko dziewięćset. System viaTOLL dziennie przynosi do budżetu 4–5 mln zł, które trafiają na modernizację... Czytaj więcej »

 • Od wiosny 2017 roku Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego wysyła do 5 tys. najlepszych i największych warsztatów w Polsce materiały informacyjne kierowane do klientów. W czasie oczekiwania na wykonanie usługi mogą zapoznać się z podstawowymi informacjami, jakie umieszczane są na boku opony. Czytaj więcej »

 • Nowy Lexus LS – znamy ceny

  Czwartek, 24 sierpnia 2017

  Nowy Lexus LS jest już w Polsce, a klienci składają pierwsze zamówienia na piątą generację tego flagowego sedana. Ceny modelu zaczynają się od 490 tys. zł. Warszawska premiera nowego LS miała miejsce wczoraj wieczorem w salonie Lexus Żerań. Czytaj więcej »

 • Niemal wszystkie polskie firmy wysyłają swoich pracowników w podróże biznesowe własnym lub firmowym samochodem. Blisko połowa zatrudnionych spowodowała wypadek podczas prowadzenia służbowego auta lub w nim uczestniczyła. Choć monitoring zachowania kierowców pojazdów służbowych jest pierwszym krokiem do zwiększenia bezpieczeństwa, to firmy rzadko się na niego decydują. Co... Czytaj więcej »

 • nakomite opcje łączności i system multimedialny, wysoki poziom komfortu, doskonała widoczność i bardzo atrakcyjna stylistyka, to tylko niektóre atrybuty nowego Opla Insignii, który przekonał do siebie już ponad 50 000 klientów, a także przedstawicieli mediów z całej Europy. Dotychczasowa liczba zamówień znacznie przewyższa oczekiwania firmy Opel, mimo że zamówienia na... Czytaj więcej »

 • W I półroczu 2017 r. w Polsce zarejestrowano blisko 250 tys. osobowych samochodów. Prawdziwy boom inwestycji drogowych w ostatnich latach oraz rosnąca zamożność społeczeństwa sprawiają, że nabywcy samochodów nie kierują się już tylko podstawowymi zaletami auta. Coraz ważniejsze jest komfortowe wyposażenie i nowinki technologiczne, które podnoszą poziom jazdy i bezpieczeństwo... Czytaj więcej »

 • Za mniej więcej 10 lat ceny samochodów elektrycznych zaczną się zrównywać z cenami tradycyjnych aut – oceniają eksperci Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych. Obecnie tylko 12 proc. Polaków badanych przez ORPA rozważa zakup takiego auta, a główną barierą jest właśnie wysoki koszt zakupu. Dzięki spadającej cenie i niskim kosztom eksploatacji udział samochodów... Czytaj więcej »

 • Według danych PZPM najpopularniejszym segmentem samochodów pozostają niezmiennie modele kompaktowe (30 procent rynku), natomiast najpopularniejszym rodzajem nadwozia – z udziałem na poziomie 32 procent – jest hatchback. Dodatkowo, najczęściej wybieranym obecnie rodzajem napędu (64,3 procent) są silniki benzynowe. Przedstawiamy zestawienie 5 benzynowych kompaktów w wersji bazowej z... Czytaj więcej »

 • Z pomocą unijnych środków kilkadziesiąt polskich gmin i samorządów zainwestuje w proekologiczny transport miejski. Według założeń resortu rozwoju do 2021 roku po polskich drogach ma jeździć około tysiąca elektrycznych autobusów. Miasta widzą w tym korzyść, bo dzięki wymianie floty na autobusy hybrydowe i elektryczne obniżają koszty transportu miejskiego, a także poziom... Czytaj więcej »

 • Jako poinformowała „Rzeczpospolita”, po wakacjach zostanie ogłoszony przetarg na projekt i budowę dwupasmowej drogi między Rdzawką (koło Chabówki) a Nowym Targiem. Dzięki temu za 5 lat cała „zakopianka” od Krakowa do stolicy Podhala będzie dwujezdniowa. Czytaj więcej »