Wiadomości

 • Coca-Cola zadeklarowała fundamentalną zmianę swojego podejścia do opakowań. Jej ambicją jest, aby do 2030 roku uzyskać 100% zbiórki i recyklingu tylu opakowań, ile trafia od firmy na rynek. Czytaj więcej »

 • FM LOGISTIC Operator logistyczny roku 2017

  Czwartek, 18 stycznia 2018

  Wejście na rynek wietnamski, rozwój transportu w tym drobnicy międzynarodowej, inwestycje w innowacyjne rozwiązania optymalizujące łańcuchy dostaw oraz aktywna polityka kadrowa miały największy wpływ na wyniki grupy FM Logistic na świecie w 2017 roku. Czytaj więcej »

 • Jak pokazują dane CMR, w grudniu 2017 r. całkowita wartość sprzedaży w sklepach małoformatowych do 300 m2 była o 5% wyższa od wartości sprzedaży w grudniu 2016 r., mimo iż liczba transakcji spadła w tym czasie o około 1%. W porównaniu z listopadem 2017 r. liczba wszystkich zarejestrowanych paragonów była niższa o 3%, jednak ze względu na przypadające w grudniu święta, kiedy... Czytaj więcej »

 • Grupa Ferrero wraz z spółkami powiązanymi („Ferrero”), będąca światowym przedsiębiorstwem działającym w branży słodyczy, ogłosiła dziś zawarcie ostatecznego porozumienia w sprawie przejęcia amerykańskiej części Nestlé związanej z produkcją słodyczy. Cena transakcji wyniesie 2,8 mld dolarów. W 2016 r. obroty tej części Nestlé w Stanach Zjednoczonych wyniosły około... Czytaj więcej »

 • W dniu 12 stycznia 2018 r. centralę Grupy MLEKOVITA odwiedził Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Premier zwiedził nowo wybudowaną Fabrykę Proszków Mlecznych i wystąpił na zorganizowanej na jej terenie konferencji prasowej wraz z Prezesem Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariuszem Sapińskim oraz Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofem Jurgielem. Wcześniej premier odwiedził... Czytaj więcej »

 • Powszechnie uważa się, że kryzysu nie da się przewidzieć, ale można się na niego przygotować. Każda firma niezależnie od doświadczenia, wypracowanej pozycji i osiąganych wyników może zostać dotknięta kryzysem. Na ten temat rozmawiamy z Jackiem Wyrzykiewiczem, PR & Marketing Services Managerem w Hochland Polska. Czytaj więcej »

 • CHEP, lider w rozwiązaniach dla łańcucha dostaw, podczas szóstej edycji konkursu Automotive Global Awards otrzymała prestiżową nagrodę Environmental Sustainability Award za wiodącą rolę w promocji zrównoważonego rozwoju w globalnym łańcuchu dostaw. Wręczenie odbyło się 6 listopada w Londynie. Tę samą nagrodę otrzymał partner biznesowy CHEP – firma Endurance Technologies,... Czytaj więcej »

 • Wiodący producent wódek czystych i alkoholi smakowych Stocka Polska nawiązał współpracę z Orbis SA, największą siecią hoteli w Polsce i Europie Wschodniej. Z końcem ubiegłego roku flagowe marki producenta pojawiły się na półkach we wszystkich punktach sprzedaży na terenie hoteli w całym kraju. Czytaj więcej »

 • 175 mld sztuk papierosów i 27 tys. ton innych wyrobów tytoniowych – tak duża produkcja daje Polsce drugie miejsce w Europie. Szybki rozwój sektora powoduje, że już w tym roku możemy wyprzedzić Niemcy i awansować na pozycję lidera. Jedną z barier może być jednak szara strefa, która szacowana jest na 17 proc. rynku. Przez nią do budżetu trafia ok. 5 mld zł mniej z różnego... Czytaj więcej »

 • Rozwój retailu jest silnie związany z trendami konsumenckimi, z których wynika, że klienci oczekują obsługi na najwyższym poziomie. Zapewniają to nowatorskie rozwiązania, które oferują najwięksi gracze rynkowi zarówno w kwestii wyposażenia sklepowego, logistyki, oświetlenia, jak i urządzeń fiskalnych. Oferta innowacyjnych rozwiązań gwarantuje już nie tylko efekt wizualny i... Czytaj więcej »

 • Rok 2017 w branży FMCG

  Czwartek, 11 stycznia 2018

  To już druga cześć podsumowania 2017 roku przez przedstawicieli branży. Jaki był to rok i jakie przyniósł wyzwania, jakim trendom musieli sprostać gracze na rynku oraz czy podjęte strategie przyniosły oczekiwane efekty – opowiadają przedstawiciele branży. Czytaj więcej »

 • Rekordowe ceny masła, spadające ceny OMP (zapasy interwencyjne OMP w Unii Europejskiej) oraz rosnące ceny mleka w skupie i skup mleka to najważniejsze wydarzenia 2017 roku branży mleczarskiej. Zdaniem Polskiej Izby Mleka właśnie te czynniki będą miały największy wpływ na rynek mleka w 2018 roku. Czytaj więcej »

 • Po ostatnich latach lekkiej stagnacji, spowodowanej nasilającą się konkurencją wewnętrzną i wyzwaniami związanymi m.in. ze współpracą z sieciami handlowymi, rynek słodyczy czeka lekkie ożywienie. Wynika to przede wszystkim z dobrej koniunktury, ewoluującej oferty dostosowanej do zmieniających się trendów konsumenckich, jak również z rozwoju polskiego eksportu. Z drugiej... Czytaj więcej »

 • Kaufland nagrodzony za działalność CSR

  Poniedziałek, 08 stycznia 2018

  Kaufland otrzymał wyróżnienie Responsible Business Awards za strategiczną współpracę ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dzięcięce. Czytaj więcej »

 • Prezes "Pszczółki" we władzach POLBISCO

  Piątek, 05 stycznia 2018

  Aleksander Batorski, Prezes Zarządu Fabryki Cukierków „Pszczółka” sp. z o.o. został nowym członkiem zarządu POLBISCO - Stowarzyszenia Polskich Producentów Wyrobów Czekoladowych i Cukierniczych. Czytaj więcej »

 • Nałęczów Zdrój S.A., właściciel marki Cisowianka, to firma bardzo silnie związana z regionem Nałęczowa, świadoma jego wyjątkowości i pięknych, ponad 200-letnich, tradycji uzdrowiskowych. Czytaj więcej »

 • Przeciwdziałanie marnowaniu jedzenia to ważny temat nie tylko w Czechach, które od 1 stycznia wprowadziły regulacje ograniczające utylizację żywności dla sklepów wielkopowierzchniowych, ale także w naszym kraju. W Polsce obecnie trwają prace nad podobną ustawą, którą popiera Federacja Polskich Banków Żywności. Zwraca ona jednocześnie uwagę na to, że na powodzenie regulacji... Czytaj więcej »

 • Sieć Dino liczy już 775 sklepów

  Piątek, 05 stycznia 2018

  Dino Polska S.A., jedna z najszybciej rosnących sieci handlu detalicznego artykułami spożywczymi w Polsce, otworzyła w 2017 roku 147 nowych sklepów wobec 123 rok wcześniej, co oznacza wzrost o 20% rok do roku. W samym IV kwartale sieć uruchomiła 57 sklepów i według stanu na 31 grudnia 2017 liczy już 775 placówek. Czytaj więcej »

 • Pierwsza edycja Konkursu "Zrób Fotkę - Wygraj Samsung Smart TV" zakończyła się 15 grudnia 2017 roku. Zwycięską pracę nadesłała Pani Małgorzata z Ząbek. Czytaj więcej »

 • Zakończyła się kolejna edycja ogólnopolskiej loterii Almette pod hasłem „Dom z Natury po raz wtóry”! Główną nagrodę, czyli nowy, w pełni wyposażony drewniany dom całoroczny usytuowany w sercu Tatr, wygrała pani Zofia z Krakowa. Uroczyste i pełne wzruszeń przekazanie kluczy w ręce zwyciężczyni miało miejsce 19. grudnia w domu Almette. Czytaj więcej »

 • Wzrost sprzedaży w sklepach Stokrotka

  Środa, 03 stycznia 2018

  Sprzedaż towarów w sklepach Stokrotka wzrosła w grudniu 2017 roku o ok. 11,9 proc. rdr, do 251 mln zł - podała Emperia w komunikacie. Czytaj więcej »

 • 18 proc. polskich firm z sektora spożywczego planuje w ciągu trzech najbliższych lat dokonać fuzji lub przejęcia w celu dalszej ekspansji eksportowej – wynika z raportu KPMG. Dla części z nich taki ruch to element strategii umacniania pozycji na rynkach zagranicznych, m.in. dzięki dostępowi do lokalnych surowców, kanałów dystrybucji, a także przejęciu rozpoznawanej przez... Czytaj więcej »

 • Wprowadzenie na rynek nowatorskich produktów, udział w kilkudziesięciu wydarzeniach charytatywnych, sportowych i kulturalnych w Polsce i za granicą, rozwój sklepów firmowych oraz inauguracja sprzedaży on-line – to główne wydarzenia podsumowujące rok 2017 w Fabryce Czekolady „Bałtyk”. Czytaj więcej »

 • Rekordowy rok Mlekpolu

  Czwartek, 28 grudnia 2017

  Ostatnie 12 miesięcy zamykamy spektakularną cyfrą 1 770 000 000 litrów skupionego mleka wyłącznie od własnych dostawców, co jest rekordem w historii polskiego mleczarstwa. Mijający rok zakończymy również najwyższą w historii wartością eksportu. Wolumen sprzedaży naszych wyrobów poza granice Polski wzrósł o ponad 30% w porównaniu do roku ubiegłego. Czytaj więcej »

 • Rok 2017 był dla Grupy SOKOŁÓW rokiem szczególnym i pełnym wyzwań. W ich obliczu udało się zachować dynamiczny rozwój firmy, którego wyznacznikami są między innymi nowe produkty, ponad 9% wzrost przychodów ze sprzedaży rok do roku, umocnienie pozycji na rynku polskim i rynkach zagranicznych oraz niemal 300 nowych etatów. Czytaj więcej »

 • 22 grudnia 2017 r. Colian Holding S.A. podpisała umowę nabycia 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki Lily O’Brien’s Holding Limited (w skrócie „LOBH”) z siedzibą w Newbridge Co. Kildare w Irlandii. Dokonanie płatności oraz przeniesienie własności udziałów nastąpi 3 stycznia 2018 roku. O transakcji Zarząd Colian Holding poinformował w oficjalnym komunikacie... Czytaj więcej »

 • Kao przejmie markę Oribe Hair Care

  Czwartek, 21 grudnia 2017

  Kao USA Inc., spółka zależna w całości należąca do Kao Corporation, czołowy producent i dystrybutor najlepszych marek kosmetyków, których innowacyjność i jakość znana jest na całym świecie, ogłosiła dzisiaj zawarcie umowy w sprawie przejęcia spółki Oribe Hair Care, LLC od jej właścicieli, w tym m.in. Luxury Brand Partners, LLC, innowatora branży kosmetycznej, znanego z... Czytaj więcej »

 • SM MLEKPOL z miliardami

  Środa, 20 grudnia 2017

  1 700 000 000 litrów mleka skupił od początku roku przetwórca z Grajewa czym ponownie potwierdził pozycję lidera w polskim mleczarstwie. Czytaj więcej »

 • W ramach konkursu World Star Awards 2018 firma Mondi zdobyła pięć nagród za innowacyjne rozwiązania opakowaniowe. Prestiżowe World Star Awards przyznawane są corocznie przez Światową Organizację Opakowań (World Packaging Organisation), która bierze pod uwagę zgłoszenia konkursowe z 33 krajów z 5 kontynentów. Czytaj więcej »

 • Rośnie eksport żywności z Polski

  Środa, 20 grudnia 2017

  Tylko w trzech pierwszych kwartałach 2017 roku polskie firmy sprzedały za granicę produkty spożywcze za niemal 20 mld euro, a według resortu rolnictwa do końca roku wartość ta ma wzrosnąć o kolejnych 5 mld euro. Eksport jest szansą także dla firm rodzinnych na zbyt nadwyżek produkcji i dalszy rozwój. Czytaj więcej »