Wiadomości

 • Spożycie mięsa w Polsce niezmiennie od lat utrzymuje się na wysokim poziomie. W 2017 roku przeciętny Polak zjadł blisko 80 kg, przede wszystkim wieprzowiny i drobiu. Rośnie jednak liczba osób, które szukają alternatywnych rozwiązań – ponad połowa Polaków zamierza ograniczyć ilość mięsa w codziennej diecie na rzecz warzyw i owoców. Wynika to przede wszystkim z rosnącej... Czytaj więcej »

 • Przedstawiciele generacji Z za kilka lat będą stanowić największą grupę konsumentów. Dla rynku będą niełatwą grupą, bo ich cechą charakterystyczną jest odporność na tradycyjny przekaz reklamowy. Zetki polegają raczej na mediach społecznościowych i zwracają uwagę na wartości, które reprezentuje dana marka. To również pokolenie, które dorasta w czasach boomu na zdrowe... Czytaj więcej »

 • O wyjątkowej fabryce Wedla, wyzwaniach na rynku czekolady, planowanych nowościach oraz intensywnej kampanii letnich nowości rozmawiamy z Moniką Kolano-Wysokińską, Dyrektor Marketingu w Lotte Wedel. Czytaj więcej »

 • O licznych nowościach w portfolio, reformulacji produktów, działaniach marketingowych oraz o szczegółach programu „Działaj z imPETem” rozmawiamy z Bartłomiejem Kubackim, Senior Sales Activation Managerem w PepsiCo. Czytaj więcej »

 • O portfolio produktowym łączącym tradycję jak również innowacyjność oraz o rosnącym znaczeniu żywności ekologicznej rozmawiamy z Wojciechem Abramczykiem Wiceprezesem Zarządu ds. Handlu w firmie Polskie Młyny. Czytaj więcej »

 • O tradycyjnej produkcji wędlin, planach na przyszłość i trwających akcjach promocyjnych rozmawiamy z Grzegorzem Zychem, Wiceprezesem firmy Dobrowolscy. Czytaj więcej »

 • Trzy pytania do...

  Piątek, 03 sierpnia 2018

  Trzy pytania do Zenona Badyry, Prokurenta, Dyrektora Sprzedaży i Marketingu w firmie KUHNE Polska Sp. z o.o. kieruje Monika Górka. Czytaj więcej »

 • W związku z rozpoczętą kampanią skierowaną do klientów firmy Krakowski Kredens mającą na celu uświadomić klientów, z jakich hodowli pochodzą jajka będące składnikami produktów Krakowski Kredens, Stowarzyszenie Otwarte Klatki organizuje happening przed sklepem Krakowskiego Kredensu na ulicy Nowy Świat 22 w Warszawie w najbliższą sobotę 4 sierpnia o godzinie 12:00. Aktywiści... Czytaj więcej »

 • Ceny owoców pod lupą UOKiK

  Piątek, 03 sierpnia 2018

  Rolnicy wciąż zmagają się z problemem przewagi kontraktowej. Odkąd UOKiK otrzymał uprawnienia do obrony mniejszych podmiotów przed kontrahentami o znacznie większym potencjale ekonomicznym, podjął interwencje w 36 sprawach. Obecnie urząd sprawdza, czy ceny owoców miękkich nie są kształtowane niezgodnie z prawem. Wszystko przez ogromne dysproporcje w różnicach cen –... Czytaj więcej »

 • Jeronimo Martins jest bliski przejęcia sieci Piotr i Paweł. Jak wynika z informacji money.pl, przedstawiciele Biedronki spotykali się w całej Polsce z franczyzobiorcami Piotra i Pawła. Rozmowy dotyczyły przyszłej współpracy. Czytaj więcej »

 • Grupa Kapitałowa Żywiec S.A. opublikowała dziś półroczne wyniki finansowe. W pierwszej połowie 2018 roku Spółka sprzedała 5,6 mln hektolitrów piwa, podobnie jak w analogicznym okresie 2017 roku. Przychody ze sprzedaży wyniosły 1 151 mln złotych* co oznacza wzrost o 5% w porównaniu do pierwszego półrocza 2017 roku. Skonsolidowany zysk z działalności operacyjnej Grupy w... Czytaj więcej »

 • Rośnie światowa konsumpcja ryb

  Czwartek, 02 sierpnia 2018

  Tempo wzrostu konsumpcji ryb na świecie już dwukrotnie przewyższa tempo wzrostu liczby ludzi. Średnio każdy zjada ponad 20 kg ryb rocznie. Szacuje się, że stanowią one ważne źródło białka dla 3,2 mld osób. W Polsce ryby jemy mniej chętnie – blisko 12 kg rocznie, w dużej mierze ze względu na cenę. Najczęściej wybieramy śledzia, łososia i ryby białe. Ważne, żeby... Czytaj więcej »

 • Naukowcy szukają sposobów na suszę

  Czwartek, 02 sierpnia 2018

  Według prognoz demograficznych ONZ do połowy tego stulecia rolnictwo będzie musiało wykarmić już około 10 miliardów ludzi. Dlatego biotechnologia poszukuje takich nasion i odmian, które byłyby bardziej odporne na suszę i zmiany klimatyczne niż obecnie występujące. W badaniach tych uczestniczą także polscy naukowcy. Krajowy materiał siewny jest wysokiej jakości i... Czytaj więcej »

 • Harper Hygienics – notowany na GPW, wiodący producent na rynku produktów higieniczno - kosmetycznych – opublikował wyniki finansowe za rok obrotowy 2017 (składający się z V kwartałów). Spółka wypracowała ponad 312 mln zł przychodów ze sprzedaży (wzrost o 54% r/r). Wynik EBITDA ukształtował się na poziomie ponad 6 mln zł. Spółka umacnia swoją pozycję na rynku polskim... Czytaj więcej »

 • Polski rynek ryb ma się dobrze

  Wtorek, 31 lipca 2018

  Branża rybna ma się w Polsce całkiem nieźle. Połów i produkcja sukcesywnie wzrastają, co stanowi dobre perspektywy dla rozwoju eksportu na europejskie rynki. – Konsumenci szukają oferty łączącej w sobie tradycję i nowoczesne kulinarne trendy, dlatego warto postawić na rozbudowaną ofertę – mówi Kazimierz Kustra, prezes SEKO S.A. Czytaj więcej »

 • Federacja Przedsiębiorców Polskich oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) wskazują, że Zielona Księga zatorów płatniczych, opracowana przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, to pierwszy krok w kierunku rozwiązania obecnych problemów przedsiębiorców. Proponowane skrócenie terminów zapłaty do 30 lub 60 dni w zamówieniach publicznych jest... Czytaj więcej »

 • Rozwój sadownictwa na wschodzie Europy i brak rąk do pracy – to największe zagrożenia dla polskich hodowców warzyw i owoców. Przy braku pracowników część owoców, zwłaszcza tych, które można zebrać tylko ręcznie, może zostać na polach. Polska jest jednym z największych producentów i eksporterów owoców w Europie, jednak coraz mocniej odczuwa presję konkurentów ze... Czytaj więcej »

 • W ostatnich miesiącach została sfinalizowana transakcja dotycząca zakupu Sieci Sklepów ALIGATOR działających głównie na terenie województwa dolnośląskiego. PSH NASZ SKLEP SA stał się 100% udziałowcem Sieci. Są to sklepy realizujące około 60-120 tys złotych obrotów. Są to własne sklepy z czego jedenaście działa w formule ajencji. Sklepy w ofercie posiadają głównie... Czytaj więcej »

 • Nasz Sklep wykupił udziały większościowe w firmie Rabat Detal – jest to pakiet ponad 50 proc. Umowa została podpisana 11 czerwca i już funkcjonuje. Sieć Handlowa Rabat Detal istnieje na rynku już od ponad 20 lat i działa w różnych formatach. Od czerwca br. nowym udziałowcem został prezes Krzysztofa Tokarz będącego właścicielem GK „Specjał”. Czytaj więcej »

 • To może być wyjątkowo dobry rok dla rynku lodów w Polsce. Sprzedaży sprzyjała wyjątkowo gorąca wiosna, dzięki czemu sezon rozpoczął się długo przed wakacjami. Ciepła majówka sprawiła, że sprzedaż wzrosła dwukrotnie. Przeciętny Polak zjada ok. 4 litrów lodów rocznie. Do rekordzistów sporo nam brakuje, ale dzięki lodom w większych opakowaniach sezon można znacznie... Czytaj więcej »

 • Główny Inspektorat Sanitarny informuje o wycofaniu wody przez DRINK FOOD Sp. z o.o. w związku z obecnością bakterii z grupy coli w wodzie źródlanej niegazowanej pn. Józefowianka 1,5l i 0,5l oraz w wodzie źródlanej niegazowanej pn. Świętokrzyska 1,5l i 0,5l. Czytaj więcej »

 • Opublikowany Raport na temat Zrównoważonego Rozwoju za rok 2017 potwierdza uzyskanie przez PepsiCo znaczących postępów w realizacji celów w każdym z trzech wiodących obszarów tematycznych strategii spółki – Produkty, Planeta, Ludzie. W tym samym okresie dla swoich akcjonariuszy PepsiCo wygenerowało zyski na poziomie 6,5 mld dolarów. Dokonane postępy są zbieżne z podejmowanymi... Czytaj więcej »

 • Eksport polskiego mięsa drobiowego do Chin ma realne szanse wzrostu – wskazuje KUKE na podstawie najnowszych porozumień ze stroną chińską. W związku z podpisanym – podczas misji wysokich przedstawicieli Chin do Polski – bilateralnym protokołem dotyczącym eksportu mięsa drobiowego z Polski do Chin, uchylone zostały drzwi do wejścia na rynek z blisko 1,4 mld potencjalnych... Czytaj więcej »

 • Woda dzieli sklepy

  Środa, 25 lipca 2018

  Woda butelkowana to jeden z najczęściej kupowanych produktów w Polsce i jako artykuł pierwszej potrzeby jest dostępna dosłownie w każdym sklepie spożywczym. Pomimo tego nie w każdym miejscu zapłacimy za wodę tego samego producenta identyczną cenę. Nie wszędzie znajdziemy też pełną ofertę. W kolejnej edycji rankingu największych firm oferujących w Polsce butelkowane wody... Czytaj więcej »

 • Decyzją Rady Nadzorczej Fabryki Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. z dnia 23 lipca 2018 roku Panu Robertowi Rudnickiemu powierzono pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu wymienionej Spółki. Jednocześnie Rada Nadzorcza podjęła decyzję o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Prezesa Zarządu Fabryki Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. Czytaj więcej »

 • 25 lat Mentos w Polsce

  Wtorek, 24 lipca 2018

  Perfetti Van Melle – jeden z największych producentów słodyczy na świecie, m.in. popularnych cukierków Mentos czy lizaków Chupa Chups, od ćwierć wieku jest obecny na polskim rynku. Kto wie, jak wyglądałyby specjały tej firmy, gdyby nie podróż braci Van Melle do Polski na początku XX wieku? Czytaj więcej »

 • Nowe produkty i usługi, rosnąca sprzedaż e-biletów oraz produktów gamingowych i internetowych, a także coraz większe zainteresowania klientów usługami logistycznymi – to zdaniem przedstawicieli Kolportera wyraźnie wskaźniki rozwoju własnych punktów sprzedaży w pierwszym półroczu 2018 roku. Czytaj więcej »

 • E-handel transgraniczny jest potężną i dynamiczną branżą rosnącą w tempie ok. 25% rocznie – czyli na poziomie rzadko dostępnym dla większości rynków detalicznych – wynika z raportu DHL Express*. Wzrost segmentu przełoży się na jego 22% udział w globalnym rynku e-commerce. Generuje to nieporównywalną szansę na skalę globalną, na którą powinien zwrócić uwagę każdy... Czytaj więcej »

 • Maxima Grupe, nowy właściciel Emperia Holding, rozpoczyna proces integracji sieci sklepów Stokrotka i Aldik, który potrwa do jesieni - podała Maxima w komunikacie prasowym. Połączona sieć będzie działać pod szyldem Stokrotka i na koniec roku liczyć ma 563 sklepy. Czytaj więcej »

 • Susza, a następnie gwałtowne opady i grad spowodowały, że rolnicy już liczą straty. Przez suszę zostało poszkodowanych ponad 66 tys. gospodarstw i 1,2 mln hektarów upraw. Deszcze i grad spowodowały, że rolnicy musieli przerwać żniwa. Zagrożone są zwłaszcza pszenżyta czy rzepak, a ze względu na dużą wilgoć wyższe będą koszty zbiorów. Konieczne jest wsparcie dla rolników... Czytaj więcej »