Auto w handlu

Motel na kołach: światowa premiera nowego Opla Vivaro Life

Czwartek, 07 września 2017
Czas na trzeciego bliźniaka. Do zapowiadanych niedawno nowych osobowych odmian Opla Vivaro, czyli Tourer i Kombi Elegance, dołączy wkrótce trzecia: wielofunkcyjny kempingowo-rekreacyjny van Vivaro Life debiutujący podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie (IAA). Wszystkie trzy nowości mają następujące cechy wspólne: pierwszorzędne wyposażenie i komfort porównywalny z samochodami osobowymi, a także mnóstwo przestrzeni i fotele pasażerów z możliwością ich ustawienia w różnych konfiguracjach. W pojazdach nie brakuje też nowoczesnych technologii i systemów wspomagających kierowcę. Life i Tourer są również atrakcyjne dla oka dzięki dynamicznej i eleganckiej stylizacji — można je będzie zobaczyć po raz pierwszy na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie w dniach 14–24 września.
Nowy Vivaro Life: wielofunkcyjny rekreacyjny van z funkcją noclegu

Nowy Vivaro Life to idealny kempingowo-rekreacyjny van. Jego właściciel może po prostu ruszyć przed siebie i zatrzymać się wszędzie tam, gdzie ma ochotę — nawet na noc. Dzięki przemyślanemu i funkcjonalnemu wyposażeniu Vivaro Life doskonale nadaje się na dłuższy wyjazd na kemping lub na spontaniczną weekendową eskapadę. Oferowane w standardzie obrotowe fotele w drugim rzędzie i przesuwana, montowana na prowadnicach kanapa w trzecim rzędzie, którą dzięki pomysłowemu mechanizmowi można błyskawicznie przekształcić w wygodne łóżko, pomagają w ciągu kilku sekund zamienić luksusowego vana w przytulne i bardzo komfortowe miejsce do spania. W opcji dostępne są mocno przyciemniane szyby, składany stolik pomiędzy drugim i trzecim rzędem oraz dodatkowe ogrzewanie postojowe, zapewniające komfortową temperaturę nawet w zimie.

Vivaro Life ma pełne wykończenie wnętrza z oświetleniem sufitowym LED przyjemnie rozjaśniającym przedział pasażerski. Laptopy i inne urządzenia mobilne można z łatwością podłączyć do znajdujących się w kabinie portów USB i gniazda 220 V. Klimatyzacja sterowana manualnie lub automatyczna, czujniki parkowania i wiele innych elementów wyposażenia również oferowane są w standardzie — podobnie jak komfort dla kierowcy i pasażera na przednim fotelu. Mogą się oni cieszyć relaksującą jazdą dzięki regulowanym w sześciu kierunkach fotelom z podłokietnikami, podparciem odcinka lędźwiowego i bocznym poduszkom powietrznym.

Dostępne są różne systemy multimedialne zapewniające rozrywkę na znakomitym poziomie, w tym opcjonalny Navi 80 IntelliLink podający informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym. 7‑calowy kolorowy ekran dotykowy, przyciski na kierownicy oraz sterowanie głosowe zapewniają łatwą obsługę systemu. Dzięki cyfrowej łączności moduł nawigacji może także dostarczać kierowcy w czasie rzeczywistym informacje na temat sytuacji na drogach oraz proponować alternatywną trasę omijającą utrudnienia w ruchu.

Vivaro Life, podobnie jak Tourer, wyróżnia się też wyglądem zewnętrznym, podkreślonym czarnymi klamkami drzwi i tylnej klapy oraz błyszczącymi oprawami lusterek bocznych. Ponadto dostępne są mocno przyciemniane szyby za słupkiem B oraz dwukolorowe 17‑calowe obręcze kół ze stopów lekkich. Ci, którzy pragną jeszcze wyższej klasy wnętrza, mogą wybrać elegancką tapicerkę skórzaną oraz pakiet stylizacji Irmscher.


Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.tagi: Opel Vivaro Life, światowa premiera, motoryzacja,